Close

Zimske aktivnosti naših članova

Udruga Zvono od svibnja 2014. godine provodi program pod nazivom “Referalni centar Zvono” koji financira Ministarstvo za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku.

U sklopu programa provode se i aktivnosti radne okupacije te poludnevni boravak. Oko 7 mladih s intelektualnim teškoćama svakodnevno sudjeluje u radu radno – okupacijske radionice. U zimskim danima najčešće se bave izradom ručnih radova, a tijekom siječnja i veljače najčešće izrađuju predmete od filcane vune, dijelove za nakit te štrikaju zanimljive kape od vune.

Poludnevni boravak uključuje aktivnosti usmjerene poučavanju svakodnevnih vještina tako naši članovi uče kuhati, bave se aktivnostima samozastupanja kroz Klub samozastupnika, a imaju prilike učiti različite praktične vještine usmjerene jačanju njihovih kompetencija koje će im pomoći u budućem životu.

 

štrikanje_1    filcanje_1

Skip to content