Zelena čistka

Udruga Zvono sudjelovala je 26. travnja 2014.godine u globalnoj akciji World Cleanup 2014 (Očistimo svijet 2014.), koja okuplja aktivne građane i organizacije u najvećem volonterskom projektu u povijesti čovječanstva.
U Hrvatskoj je zajednička jednodnevna akcija organizirana pod nazivom Zelena čistka i najveći je ekološki projekt . Buđenje svijesti o stvaranju i važnosti odgovornog gospodarenja otpadom s ciljem očuvanja okoliša, prirode i planete Zemlje, koja je naša zajedničko dobro, prvi je korak na tom putu.

Cilj je bio u jednom danu ukloniti što veće količine ilegalno odloženog otpada, a akcija je organizirana po principu: svatko čisti svoj kraj, a zajedno ćemo očistiti cijelu Hrvatsku!

Zaposlenici i volonteri udruge Zvono zajednički su očistili i uredili Kamp Citadelu te su sudjelovali u akciji Turističke zajednice grada Belišća – Volim Belišće, ali čisto.