Close

Zapošljavanje u projektu Zaželi bolje!

Udruga Zvono je 1. kolovoza 2020. godine započela s provedbom projekta “Zaželi bolje!”, koji financira Europska Unija iz Europskog socijalnog fonda. U prva 2 mjeseca, odrađeni su selekcijski razgovori i izabrano je 5 žena pripadnica ciljane skupine koje će pružati mjesečnu uslugu za 30 krajnjih korisnika. Krajem listopada i tijekom cijelog studenog, pripadnice ciljane skupine bile su uključene u osposobljavanje za zanimanje gerontodomaćice, kako bi što kvalitetnije pružile usluge krajnjim korisnicima. 1. prosinca 2020. godine pripadnice ciljane skupine započele su s pružanjem usluge, a pružanje usluge obuhvaća sljedeće aktivnosti: pomoć u dostavi namirnica, pomoć u pripremi obroka u kućanstvima krajnjih korisnika, pomoć u održavanju čistoće stambenog prostora/domova krajnjih korisnika, pomoć pri oblačenju i svlačenju, briga o higijeni, pomoć u socijalnoj integraciji, pomoć u posredovanju u ostvarivanju raznih prava (dostava lijekova, plaćanje računa, dostava pomagala i sl.), pružanje podrške krajnjim korisnicima kroz razgovore i druženje te uključivanje u društvo, pratnju i pomoć u raznim društvenim aktivnostima.

Skip to content