Close

Vodena bujica na Citadeli

Ovih dana zaposlenici i volonteri Inkluzivne kuće Zvono poduzimaju mjere obrane od vodene bujice koja se iščekuje. Slična situacija dogodila se 2014. godine ovdje, na volonterskom kampu Citadela.

Zaposlenici i volonteri već četiri dana neumorno razmještaju ugroženu opremu kampa i Centra za socijalno zapošljavanje osoba s invaliditetom. U kontaktu su s Gradskim Stožera civilne zaštite i  zaposlenicima Hrvatskih voda koji su osigurali potrebne količine vreća s pijeskom. U pomoć su se uključili i članovi Udruge Eko Karašica i pirotehničari s našeg područja koji su pomogli u spašavanje namještaja i opreme te zatvaranja mogućih mjesta prodora vode u objekte.

Sada nam samo preostaje čekati dalji razvoj situacije i nadati se da se neće ostvariti najcrnji scenarij te da ćemo uspješno sanirati štetu od poplave i uskoro nastaviti s redovitim aktivnostima.

 

Skip to content