Udruga Zvono započinje s provedbom projekta Zeleni inkubator

Udruga Zvono u partnerstvu s Obrtničkom školom Požega započinje s provedbom projekta “Zeleni inkubator”.
Projekt je usmjeren na osnaživanje mladih za sudjelovanje u aktivnostima društvenog poduzetništva s ciljem rješavanja problema nezaposlenosti.
Ciljevi projekta su:
1. Poticanje mladih osoba na veće sudjelovanje u rješavanju problema nezaposlenosti.
2. Upoznavanje s društvenim poduzetništvom i osnaživanje mladih za stjecanje vještina koje će im pomoći u suočavanju s društvenim izazovima i zapošljavanju.
3. Poticanje samozapošljavanja i razvoja društveno – poduzetničkih vještina te omogućavanje stjecanja iskustva u radu.
Aktivnosti koje će se provoditi tijekom 8 mjeseci su:
1. Eduktivne radionice za mlade – provedba edukacija na teme: društveno poduzetništvo, osnivanje poduzeća, zadruge, poslovni plan, financijsko planiranje
2. Radionice komunikacijskih vještina za mlade – pisanje životopisa i zamolbe za posao, nenasilna komunikacija, aktivno slušanje, poslovna komunikacija
3. Simulcija zapošljavanja/samozapošljavanja – savjetovanje mladih o razvoju poslovnih društveno – poduzetničkih ideja

U aktivnostima će sudjelovati mladi, učenici srednjih škola, a projektne aktivnosti započinju u veljači 2020.