Close

Svjetski dan osoba s Down sindromom

Down Syndrom International (DSI) službeno je odredio 21. ožujka kao Svjetski dan osoba s Down sindromom (WDSD). Taj datum odabran je kako bi označio jedinstvenost Downova sindroma u potrostručenju (trisomiji) 21. kromosoma. Obilježavanjem Svjetskog dana sindroma Down želi se potaknuti na veće poštivanje prava ljudi s Downovim sindromom, potaknuti razumijevanje i nastojanje za poboljšanjem njihovog položaja u društvu. Odgovornost za to leži u nadležnim državnim institucijama, organizacijama civilnog društva i svima nama. Nošenjem šarenih čarapa pokazuje se podrška borbi osoba s Down sindromom kako bi se što bolje integrirali u naše društvo.
Inkluzivna kuća Zvono također je obilježila ovaj datum prigodnim aktivnostima, razgovorom i druženjem.

Skip to content