Close

Strast prema papiru

Đurđevčanin, sirovokatalenski učitelj, iznimno znatiželjna i likovno talentirana osoba, Zoran Vidaković održao je radionicu Art Bookhindinga u prostorijama Zvona. Inače, umjetnošću Art Bookhindinga, kojom se u Hrvatskoj bavi tek nekoliko umjetnika Zoran se “zarazio” za svog boravka u Japanu. Tamo je, kaže, upoznao pravu vrijednost i posebnost papira, ali i Art Bookhindinga, pa se i sam odlučio okušati u tome.

Sudeći po pokazanome, a posebno po interesu sudionika za njegove rukom uvezene knjige, u tome je u potpunosti i uspio. On recikliranju papira i ručnom uvezivanju knjiga sada već poučava kako odrasle tako i one najmlađe. “Velika strast su mi papiri, knjige, uzorci, teksture, ornamenti, otiskivanje, žigovi, kolaži… A ručni uvez knjiga objedinjuje sve to skupa i više od toga”, kaže Zoran.

Skip to content