Close

Roboti u poludnevnom boravku

Za kraj mjeseca siječnja kroz aktivnosti Medijske pismenosti, u našem poludnevnom boravku posjetio nas je Centar tehničke kulture Valpovo-Belišće.
Volonteri projekta te profesor Marijan Antolović i Dragan Francuz sudionike su upoznali sa robotskim kolicima – mBotima. Sudionici radionice imali su priliku upoznati se sa „šestoronogim paucim“, robotima koji su se mogli kretati u svim smjerovima pa čak i plesati. Sudionici su imali prilike upravljati robotima te za kraj radionice okušali su se viteškom boju između mBotima u kojem je cilj bio protivniku pomoću zašiljenog koplja probušiti balon.

Sudionici su bili iznimno zadovoljni radionicom te se veselimo ponovnom posjetu Centra tehničke kulture Valpovo-Belišće
Aktivnosti se provode u sklopu projekta Akademija medijske pismenosti.

Projekt financira Europska unija, a provodi se uz pomoć Agencije za mobilnost i programe EU.

Skip to content