Close

Radionice "Zavolontiraj se"

U sklopu projekta “Puzzle”, koji financira Ministarstvo socijalne politike i mladih, Lokalni volonterski centar Zvono provodi radionice “Zavolontiraj se” za učenike osnovnih škola.

Cilj radionica je upoznati učenike s pojmom volonterizma te ih potaknuti na aktivno sudjelovanje u kreiranju pozitivnog životnog okruženja. Učenici se kroz radionice potiču na osnivanje volonterskih klubova u svojim školama te se usmjeravaju na samostalno osmišljavanje volonterskih aktivnosti koje će biti od koristi za njihovu školu i lokalnu zajednicu.

Tijekom dosadašnje provedbe projekta na radionicama su sudjelovali učenici osnovne škole Šećerana te područne škole Baranjsko Petrovo Selo. Učenici su zainteresirani za uključivanje u volonterske aktivnosti te s veseljem sudjeluju u svim aktivnostima projekta.

Nakon ciklusa radionica “Zavolontiraj se” učenici će osnivati vlastite volonterske klubove te će u suradnji s nastavnicima i stručnom službom škole osmisliti nekoliko volonterskih akcija.

Skip to content