Close

Poludnevni boravak i ljetne aktivnosti na citadeli

Lijepo vrijeme i visoke temperature premjestile su većinu zbivanja i aktivnosti udruge “Zvono”  u ljetni kamp “Citadela”. Korisnici udruge tako i ovaj puta tamo provode vrijeme poludnevnog boravka tijekom kojega sudjeluju u pet različitih radionica koje uz nadzor odgojiteljica vode volonteri udruge.<!–more–>

Djelatnici udruge nastavili su obavljati svoje uobičajene zadatke, a najviše se pažnje trenutno posvećuje branju začinskog bilja koje daje svoje prve plodove. Bilje se nakon branja, suši i pakira, a nakon toga preko zadruge “Miva – art” plasira na belišćanskoj tržnici. U branju i okidanju listova s biljaka sudjeluju uz volontere i korisnici od kojih će neki u budućnosti i nastaviti raditi ovaj posao. Prostorije udruge i dalje posjećuju polaznici tečaja šivanja, polaznici keramičke radionice samostalno utvrđuju naučeno, a sudionici tečaja košaraštva napravili su svoje prve košare.

Skip to content