Close

Osnovana socijalna zadruga Miva-art

Kako bi što uspješnije proveli u djelo ideju o zapošljavanju osoba s invaliditetom djelatnici Udruge Zvono nedavno su osnovali socijalnu zadrugu Miva – art. Čak deset osoba, djelatnika, prijatelja i Udruga Zvono uključilo se i tako podržalo ovu vizionarsku aktivnost. Zadruga je osnovana iz nekoliko razloga od kojih ističemo samoodrživost (djelomično samofinanciranje), zapošljavanje osoba s invaliditetom, plasiranje proizvoda na tržište, promoviranje socijalnog poduzetništva koje podrazumijeva socijalnu koheziju i društvenu odgovornost.

OTVARANJE OPCIJA ZAPOŠLJAVANJA OSOBA
Cilj zadruge je osigurati osobama iz ranjivih skupina društva ravnopravnu poziciju na tržištu rada, jer upravo oni zbog smanjenih sposobnosti nemaju mogućnosti biti ravnopravni s ostalima u ovim natječajima. Kroz zadrugu se također otvara i opcija za zapošljavanje zdravih osoba koje će nuditi svoje usluge invalidnim osobama (skrb i slično).  Valja spomenuti kako od 1. ožujka zadrugarski ulog iznosi 1.000 kuna. Upraviteljica zadruge je Marijana Anočić dok je Mirjana Anić predsjednica skupštine zadruge.

Skip to content