Close

Osnovana neformalna mreža pružatelja socijalnih usluga SOS-NET

Umrežavanje, suradnja i podrška za razvoj socijalnih programa i usluga

 

Neformalna mreža pružatelja socijalnih usluga SOS-NET osnovana je danas (31. ožujka) u prostorijama Udruge paraplegičara i tetraplegičara Osječko-baranjske županije “Upit”.  Radi se o mreži koju su inicirale organizacije civilnoga društva iz Osječko-baranjske i Virovitičko-podravske županije: udruga “Zvono” iz Belišća, udruga “Breza” iz Osijeka, udruga “Jaglac iz Orahovice, ženska udruga “Izvor” iz Tenje, “Oaza” iz Beloga Manastira te udruga “Upit” iz Osijeka. Cilj je mreže SOS-NET, među ostalim, podizanje standarda socijalnih usluga, umrežavanje i suradnja s europskim mrežama te  podrška organizacijama pružateljima socijalnih usluga, osiguravanje veće dostupnosti istih te promoviranje socijalnog poduzetništva. Sve zainteresirane organizacije civilnoga društva, ustanove socijalne skrbi te jedinice lokalne uprave i samouprave mogu se uključiti u rad Mreže i postati njezini članovi. Dovoljno je obratiti se u udrugu “Zvono” na telefon 662 535 ili na e-mail: zvono@os.t-com.hr ili udruzi “Breza” na 272 583 ili na e-mail: udruga.breza@gmail.com koji će zainteresirane informirati o djelatnostima Mreže i njezinu članstvu.

 

Skip to content