Close

ODRŽANA EDUKACIJA O MOBILNOSTI I EDUKACIJI MLADIH U EU

26. siječnja 2016. godine Savjet mladih Grada Belišća i Lokalni volonterski centar „Zvono“ održali su prezentaciju mladih volontera udruge o njihovim iskustvima, edukaciji, putovanjima i financiranju sredstvima iz EU.

Predstavili su svoja iskustva u razmjenama mladih, edukacijama na kojima su sudjelovali u različitim zemljama Europske unije, ali i moguće načine financiranja sličnih aktivnosti.

U prezentaciji se govorilo i o praksi stranih studenata u Udruzi Zvono, o odlascima naših volontera na edukacije u strane zemlje (Bonn, Bukurešt, Skopje, Litva, Cardif i London, Strasbourg, Taglio di Po) i o financiranim projektima za mlade. Gošća predavanja bila je studentica iz Njemačke koja je u Zvonu odrađivala praksu, te je pričala kako je pronašla Udrugu.

Sudionici prezentacije mogli su čuti iskustva volontera te koliko su svima dostupne edukacije u stranim zemljama, financirane sredstvima iz EU-a i gdje se mogu prijaviti.

Skip to content