Objavljen natječaj za zapošljavanje kroz projekt Zaželi bolje 2

16.09.2022. udruga Zvono je započela s provedbom projekta “Zaželi bolje 2!”.
9 pripadnica ciljane skupine pružit će podršku za 54 krajnja korisnika.
Projekt je financiran sredstvima Europske unije iz Europske socijalnog fonda.
U nastavku je i poveznica za oglas objavljenom na stranicama Hrvatskog zavoda za zapošljavanje:
OGLAS:

Nositelj projekta: Inkluzivna kuća Zvono

Naziv projekta: Zaželi bolje 2

Kodni broj: UP.02.1.1.16.0429

Radno mjesto

Mjesto rada: BELIŠĆE, OSJEČKO-BARANJSKA ŽUPANIJA
Broj traženih radnika: 9
Vrsta zaposlenja: Na određeno; novootvoreni poslovi
Radno vrijeme: Puno radno vrijeme
Smještaj: Nema smještaja
Naknada za prijevoz: U cijelosti
Natječaj vrijedi od: 28.9.2022.
Natječaj vrijedi do: 12.10.2022.

Opis posla: pomoć u dostavi namirnica, pomoć u pripremi obroka u kućanstvima krajnjih korisnika, pomoć u održavanju čistoće stambenog prostora/domova krajnjih korisnika, pomoć pri oblačenju i svlačenju, briga o higijeni, pomoć u socijalnoj integraciji, pomoć u posredovanju u ostvarivanju raznih prava (dostava lijekova, plaćanje računa, dostava pomagala i sl…), pružanje podrške krajnjim korisnicima kroz razgovore i druženje te uključivanje u društvo, pratnju i pomoć u raznim društvenim aktivnostima.

Osoba će pružati potporu i podršku za najmanje šest krajnjih korisnika. Krajnji korisnici su osobe u starijoj životnoj dobi(osobe u dobi od 65 godina i više) i nemoćne osobe(uključuje i osobe s invaliditetom).

Mjesto rada: Valpovo, Belišće, Beli Manastir i prigradska naselja navedenih gradova i Baranje

Dodatne informacije:

Razina obrazovanja:
Osnovna škola niži razredi
Završena osnovna škola
Srednja škola 3 godine
Srednja škola 4 godine
Vozački ispit: Kategorija B
Radno iskustvo: Nije važno

Kandidatkinje moraju ispunjavati sljedeće uvjete:

• Ženski spol
  • Prijava u evidenciji nezaposlenih HZZ-a
  • Najviše završeno srednjoškolsko obrazovanje

Prednost u zapošljavanju imaju:

• žene od 50 godina i više
  • žene s invaliditetom
  • žrtve trgovanja ljudima
  • žrtve obiteljskog nasilja
  • azilantice
  • žene koje su izašle iz sustava skrbi (domova za djecu) i udomiteljskih obitelji, odgojnih zavoda i sl.
  • liječene ovisnice
  • povratnice s odsluženja zatvorske kazne unazad 6 mjeseci
  • pripadnice romske nacionalne manjine
  • beskućnice
  • pripadnice ostalih ranjivih skupina

Potrebna dokumentacija za prijavu na radno mjesto:

• zamolba
  • životopis
  • uvjerenje o nekažnjavanju
  • dokaz pripadnosti ciljanoj skupini (osoba upisana u evidenciju nezaposlenih osoba HZZ-a, dokaz o najviše srednjoškolskom obrazovanju)

Potrebna dokumentacija za ranjivu skupinu:

Žene od 50 godina i više

• osobna iskaznica

Osobe s invaliditetom

• nalaz, rješenje ili mišljenje relevantnog tijela vještačenja o vrsti, stupnju ili postotku oštećenja ili povrede o upisu u Hrvatski registar osoba s invaliditetom

Žene trgovanja ljudima

• uvjerenje/potvrda centra za socijalnu skrb iz kojeg je vidljivo da je pripadnica ciljane skupine žrtva trgovanja ljudima

Žrtve obiteljskog nasilja

• uvjerenje/potvrda centra za socijalnu skrb iz kojeg je vidljivo da je pripadnica ciljane skupine žrtva obiteljskog nasilja

Azilantice

• odluka o odobrenju azila koju izdaje MUP

Žene koje su izašle iz sustava skrbi (domova za djecu) i udomiteljskih obitelji, odgojnih zavoda i sl.

• rješenje/uvjerenje centra za socijalnu skrb o prekidu prava na smještaj kao oblika skrbi izvan vlastite obitelji

Liječene ovisnice

• potvrda institucije/udruge/pravne osobe da se liječila od ovisnosti o drogama

Povratnice s odsluženja zatvorske kazne unazad 6 mjeseci