Close

Nastavak projekta "Puzzle" LVC-a Zvono

Lokalni volonterski centar Zvono nastavlja s provedbom projekta pod nazivom „Puzzle Plus“.
Projekt „Puzzle Plus“ nastavak je projekta „Puzzle“, a financira ga Ministarstvo socijalne politike i mladih. Opći cilj projekta „Puzzle Plus“ je stvaranje poticajnog okruženja za poboljšanje kvalitete života svih članova zajednice, posebno obitelji slabijeg imovinskog statusa, stanovnika ruralnih područja i marginaliziranih skupina društva kroz intenzivan rad LVC-a na razvoju i promoviranju volonterizma .
Specifični ciljevi projekta odnose se na povećanje broja građana uključenih u volontiranje, broj organizatora volontiranja na lokalnom području te na poboljšanje kvalitete volonterskih programa organizacija koje se već bave organiziranjem volonterskih aktivnosti. Svojim aktivnostima LVC Zvono želi doprinijeti i poboljšanju odnosa između organizacija civilnog društva i jedinica lokalne i područne samouprave te želi poboljšati praksu vrednovanja volontiranja i priznavanja kompetencija stečenih volontiranjem, ali želi se poboljšati i položaj socijalno isključenih osoba kroz njihovo uključivanje u volonterski rad.
Kako bi se ostvarili navedeni ciljevi, LVC planira provedbu sljedećih aktivnosti:
1. Izobrazba građana i volontera (provedba edukacija o volonterstvu za građne, radionice za djecu, mlade i volontere)
2. Izobrazba organizatora volontiranja (provedba edukacija o menadžmentu volontera za organizacije koje u svoj rad uključuju volontere)
3. Promocija vrijednosti i prakse volontiranja (snimanje radio emisija o volonterstvu, dodjela volonterske nagrade, predavanja o kompetencijama stečenim volontiranjem)
4. Supervizija volonterskih klubova (organizacija volonterskih akcija volonterskih klubova u osnovnim i srednjim školama)
5. Uključivanje inkluzivnih volonterskih timova u volonterske aktivnosti
6. Volonterska pomoć u učenju učenicima osnovnih škola
7. Razmjena informacija o ponudi i potražnji volonterskog rada (vođenje baze podataka volontera i organizatora volontiranja)
8. Sudjelovanje u organizaciji i provedbi manifestacija u lokalnoj zajednici.

Predviđeno trajanje projekta je 12 mjeseci, od 1. kolovoza 2016. do 31. srpnja 2017.
Projekt se provodi u partnestvu s Gradom Belišće, OŠ Ivana Kukuljevića Belišće, OŠ Šećerana, Gradom Belim Manastirom, Gradom Valpovom te OŠ Matije Petra Katančića Valpovo.

Skip to content