Close

Konferencija "Otvorena vrata Europskog socijalnog fonda - socijalno uključivanje"

U petak, 25. rujna 2015. predstavnici udruge Zvono sudjelovali su na konferenciji “Otvorena vrata Europskog socijalnog fonda – socijalno uključivanje” u Vukovaru.
Konferenciju je organiziralo Ministarstvo rada i mirovinskog sustava, a ministar Miradno Mrsić otvorio je konferenciju.
Sudionici konferencije dobili su važne informacije o mogućnostima koje se pružaju u okviru Operativnog programa “Učinkoviti ljudski potencijali” 2014.- 2020. u području Prioritetne osi 2. “Socijalno uključivanje”.
Predstavnici tijela u Sustavu upravljanja i kontrole za korištenje sredstava Europskog socijalnog fonda predstavili su na koji će se način sredstva ESF-a ulagati na području socijalnog uključivanja do 2023. Predstavnici su prikazali indikativni plan natječaja iz područja kulture, socijalne politike, zapošljavanja, turizma te zdravstva.
U okviru konferencije predstavnici zemalja članica Europske unije predstavili su primjere dobre prakse, a završni dio konferencije omogućio je postavljanje pitanja i razmjenu iskustava.

Skip to content