Close

Javni poziv za iskaz interesa korisnika uključivanjem u novi projekt „Zaželi – prevencija institucionalizacije“ (SF.3.4.11.01.)

Inkluzivna kuća Zvono planira prijaviti projekt na poziv „Zaželi – prevencija institucionalizacije“. Za pripremu projektnog prijedloga potrebna nam je evidencija koliko osoba s područja gradova Belišća, Valpova, Belog Manastira i okolice ima potrebu sudjelovati u programu Zaželi. Zbog propisanih novih uvjeta programa potrebno je ustanoviti koliko zainteresiranih korisnika, osoba u potrebi ispunjava uvjete natječaja.

 

Uvjeti koji su propisani natječajem za buduće korisnike su slijedeći:

 

  1. OSOBE STARIJE OD 65 GODINA
  • Osobe starije od 65 godina: ako žive u samačkom ili dvočlanom kućanstvu – čiji mjesečni prihodi:

za samačka kućanstva ne prelaze iznos prosječne starosne mirovine za 40 i više godina mirovinskog staža u mjesecu koji prethodi uključivanju u aktivnost projekta ili u mjesecu prije ukoliko HZMO još nije izdao podatke za mjesec koji prethodi uključivanju u aktivnosti projekta (TRENUTNO: 629,13 eura).

za dvočlana kućanstva ne prelaze iznos od 150% prosječne starosne mirovine za 40 i više godina mirovinskog staža u mjesecu koji prethodi uključivanju u aktivnost projekta ili u mjesecu prije ukoliko HZMO još nije izdao podatke za mjesec koji prethodi uključivanju u aktivnosti projekta (TRENUTNO: 943,70 eura).

  • koji istovremeno nisu korisnici iste ili slične usluge financirane iz drugih javnih izvora – usluga pomoći u kući, boravka, organiziranog stanovanja, smještaja, osobne asistencije koju pruža osobni asistent, osobne asistencije koju pruža videći pratitelj

 

 

  1. ODRASLE OSOBE S INVALIDITETOM
  • Odrasle osobe s invaliditetom: koje imaju utvrđen treći ili četvrti stupanj težine invaliditeta – oštećenja funkcionalnih sposobnosti prema propisima o vještačenju i metodologijama vještačenja.
  • Koji istovremeno nisu korisnici iste ili slične usluge financirane iz drugih javnih izvora – usluga pomoći u kući, boravka, organiziranog stanovanja, smještaja, osobne asistencije koju pruža osobni asistent, osobne asistencije koju pruža videći pratitelj.
  • Čiji roditelj ili drugi član obitelji nema priznato pravo na status roditelja njegovatelja ili status njegovatelja za potrebu skrbi o njoj.

Molimo da se sve zainteresirane osobe s područja grada Belišća, Valpova, Belog Manastira  i okolice jave ukoliko žele biti korisnici projekta „Zaželi“.

 

Prijave su moguće osobno na adresu Inkluzivne kuće Zvono (Petra Zrinskog 23, Belišće) ili

na broj telefona: 031/662-535.

Krajnji rok za iskaz interesa je 8. rujna 2023. godine.

Skip to content