Close

Fokus-grupa s mladima

U sklopu projekta „I nas se pita“ PRONI Centar za socijalno podučavanje održao je Fokus grupu u Belišću, u Lokalnom volonterskom centru „Zvono“, Radnička 14, u četvrtak 05. veljače 2015. s početkom u 11 sati.

Projektu se daje doprinos provedbi Strukturiranog dijaloga s mladima, a provodi ga Zajednica informativnih centara za mlade u Hrvatskoj uz financijsku podršku Ministarstva socijalne politike i mladih. Cjelokupan proces provodi se pod određenim pravilima pa tako je predviđeno da na fokus –grupi bude prisutan uz predstavnike mladih i predstavnik donositelja odluka.

 

 

Sudionici Fokus grupe:

1 donositelj odluka (Grad Belišće)

1 srednjoškolac aktivan u organizaciji mladih i za mlade

2 studenta  aktivna na u organizaciji mladih i za mlade

1 mlada osoba aktivna u nekoj neformalnoj inicijativi

1 mlada osoba koja sudjeluje u kreiranju lokalnih politika za mlade

2 mlade osobe koje nisu aktivne u radu OCD-a

 

Cilj fokus grupe bio je:

  • Identificirati iskustvo ispitanika vezano za participaciju unutar formalnog obrazovanja,
  • Konceptualizirati povjerenje u političare,
  • Pronaći nove načine uključivanja mladih u precese donošenja odluka,
  • Konceptualizirati rad s mladima,
  • Naći najbolje načine za pružanje informacija svim mladima, neovisno o njihovoj okolini,
  • Kako dostaviti dostaviti nalaze konzultacija,

 

Nakon konstruktivne rasprave, došlo je do zanimljivih zaključaka. Primijećeno je da gotovi svi sudionici ne vjeruju političarima te gotovo potpuna nezainteresiranost dvojice sudionika za sudjelovanje u političkim i općenito društvenim događanjima. Također smo zamijetili da  su mladi vrlo malo informirani o konkretnim ovlastima vijeća učenika, studentskog zbora kao i  Savjeta mladih. Većina sudionika se povremeno ili kontinuirano rado  priključuje radu udruga koje se bave mladima u njihovoj sredini,

Sudionici su stanovnici grada Belišća, Valpova i prigradskih naselja te predstavljaju reprezentativnu skupinu.

Skip to content