Close

Edukativne aktivnosti o volonterstvu u OŠ Ladimirevci

Prošloga tjedna učenici trećih razreda Osnovne škole Ladimirevci sudjelovali su na edukativnim aktivnostima o volonterstvu u sklopu projekta Održivi odgoj za održivi razvoj.

Upoznali su se s osnovnim pojmovima o volonterstvu, oblicima volontiranja s naglaskom na školskom volontiranju, opisali i nacrtali svog idealnog volontera, razgovarali o volonterskim aktivnostima učenika i načinima uključivanja u volonterske akcije te naučili tko sve može biti volonter.

Na kraju smo zaključili da svatko može biti volonter jer svatko ima neku sposobnost koju može ponuditi i tako pomoći drugima. Onaj tko besplatno daje svoje vrijeme i vještine za neko veće opće dobro osjeća se ispunjeno, što volontiranje čini jako plemenitim.

Partneri projekta su: Grad Belišće, Grad Valpovo, OŠ Ivana Kukuljevića Belišće, OŠ Ladimirevci, Dječji vrtić Maslačak Belišće i Dječji vrtić Maza Valpovo.

Projekt financira Ministarstvo znanosti i obrazovanja.

Skip to content