Close

Edukacije u Orahovici

Tijekom lipnja u Orahovici su održane edukacije “Inkluzivno volontiranje” i “Uvod u menadžment volontera”. Edukacije se održale predstavnice Lokalnog vlonterskog centra Zvono. Radionica “Inkluzivno volonitranje” bila je usmjerena članovima udruge “Jaglac” iz Orahovice, a na radionici su se upoznali s pojmom volonterstva, sa zakonskim okvirom te pravima i obvezama volontera i organizatora volontiranja. Ova je radionica bila uvodna, a tijekom sljedećeg perioda radionice za članove udruge “Jaglac” se nastavljaju. Cilj radionica je osnažiti članove udruge, osobe s intelektualnim teškoćama, za sudjelovanje u volonterskim aktivnostima u lokalnoj zajednici.

Na radionici “Uvod u menadžment volontera” sudjelovali su predstavnici organizacija civilnog društva te predstavnici odgojno – obrazovnih ustanova. Sudionici su se upoznali s procesom menadžmenta volontera, sa zakonskim okvirom volontiranja u RH te su imali priliku raditi na osmišljavanju vlastitih volonterskih programa.

Skip to content