Close

Edukacija za radne instruktore u Pirovcu

U sklopu projekta IPA, u Pirovcu je organizirana edukacija u trajanju od osam dana na kojoj su bili svi zaposlenici udruge Zvono, odnosno svi oni koji su u neposrednom kontaktu s korisnicima (15 osoba). Prorektorica za znanost s Edukacijsko – rehabilitacijskog fakulteta u Zagrebu Danijela Bratković i dr. Marija Alfirev polaznike su upoznale s radom s osobama s intelektualnim teškoćama, osnovama podrške pri zapošljavanju osoba s invaliditetom te     osnovama rada s osobama s invaliditetom koje će biti uključene u samostalne stambene zajednice. Bila je ovo odlična prilika za neposredan razgovor koju su polaznici edukacijskih radionica iskoristili kako bi dobili odgovore na brojna pitanja i nejasnoće vezane uz ovu zahtjevnu i osjetljivu temu. U poslijepodnevnim satima, djelatnici Zvona sudjelovali su na radionicama na kojima je predstavljen strateški plan razvoja Zvona u slijedećih 5. godina, a izvršena je i analiza organizacijske strukture udruge te planiranje za razdoblje od 5. godina. Djelatnici Zvona bili su smješteni u Proni centru – centru za socijalno podučavanje.

Skip to content