Close

Alternativni oblici rehabilitacije

Festival alternativnih oblika rehabilitacije “Zvoni Zvono” novi je sadržaj na našem području kojeg je prije 3 godine pokrenula Udruga djece i mladih s poteškoćama u razvoju “Zvono”. Cilj ovog Festivala je promoviranje socijalizacije i rehabilitacije putem izvaninstitucionalnih oblika terapije i promoviranje filozofije inkluzije, a kroz kojega tijekom nekoliko dana prođe i dvjestotinjak djece školskog i predškolskog uzrasta. Festival je održan 19 i 20 svibnja 2011. god.

Cilj manifestacije:

– poticanje inkluzije

– promoviranje izvaninstitucionalnih oblika odgoja i skrbi

– poticanje alternativnih oblika rehabilitacije.

Pokrovitelji manifestacije:

– Ministarstvo znanosti, obrazovanja i športa

U radionicama sudjeluju djeca iz dječjih vrtića „Maslačak”, „Banbi” i „Maza” iz Belišća i Valpova, djeca osnovne škole iz Belišća, djeca iz SOS Sela Ladimirevci te djeca i mladi udruge „Zvono”.

Djeca su sudjelovala u deset radionica:

Dramska (voditelj Igor Angirević)
Euritmija (voditelj Mladen Zovko)
Poligon za tjelesne aktivnosti (voditelj Marko Hanich)
Tkanje (voditeljica Vanja Đumić)
Likovna radionica (voditelj Antun Sabo)
Govor gluhonijemih (voditeljica Stjepana Vidaković)
Slama (voditeljica Jasna Anočić)
Thai chi (voditeljica Tanja Ordanić)
Izviđači (voditelj Darko Tivanovac)
Filcanje vune (voditeljica Branka Brčić Crnković)

Održane su radionice za roditelja na temu „Inkluzija” voditeljica Jelena Soudil – Prokopec, te radionice za odgojiteljice i učiteljice na temu „Autizam – rehabilitacija i obrazovanje”, voditeljica Blanka Brozović i „Uključivanje djece s teškoćama u redovne odgojno-obrazovne uvijete”, voditeljica Snježana Sekušak – Galešev.

Skip to content