Vrijedim za dvoje

U okviru projekta “Vrijedim za dvoje”, financiranog sredstvima EU kroz program Erasmus +, Ključnu aktivnost 3 (KA3) – Potpora reformi politike – Strukturirani dijalog: Sastanci između mladih ljudi i donositelja odluka u području mladih, pet udruga s područja Slavonije i Baranje – PRONI Centar za socijalno podučavanje (nositelj) te Volonterski centar Osijek, Projekt građanske demokratske inicijative, Udruga Oppidum i Informativno pravni centar (suradne organizacije) tijekom 2015. godine intenzivno su radile na razvoju volonterstva. U cijeli proces bili su uključeni mladi, donositelji odluka i poslodavci s područja 4 županije istočne Hrvatske te su zajedničkim promišljanjem, temeljenom na istraživanju među mladima i poslodavcima te rezultatima fokus grupa s mladima, donositeljima odluka (članovima lokalnih partnerstava za zapošljavanje) te poslodavcima, sačinili zajedničke Preporuke u svrhu snažnijeg vrjednovanja volonterstva te lakšeg uključivanja volontera na tržište rada.

Sudionici u izradi Preporuka bili su mladi, predstavnici udruga, javnog i poslovnog sektora te dio predstavnika lokalnih partnerstava za zapošljavanje Osječko-baranjske, Požeško-slavonske, Brodsko-posavske te Vukovarsko-srijemske županije (korisnici projekta „Vrijedim za dvoje“), a uz potporu organizatora i suradnih organizacija.

U nastavku prilažemo zaključke i preporuke strukturiranog dijaloga između mladih, donositelja odluka i poslodavaca na temu razvoja volonterstva i uključivanje volontera na tržište rada na području Osječko-baranjske, Požeško-slavonske, Brodsko-posavske i Vukovarsko-srijemske županije.

Preporuke