Close

Stanište za stanovnike Citadele

Danas je na Citadeli ponovno bilo veselo. U sklopu projekta Održivi odgoj za održivi razvoj provedena je još jedna u nizu edukativnih aktivnosti o održivom razvoju. Na radionici su nam se pridružili polaznici predškolske skupine Šapice, Dječjeg vrtića Maza Valpovo. Razgovarali smo o tome kako očuvati okoliš i prirodu, zašto je važno čuvati životinje te iz kojeg razloga se u prirodi postavljaju kućice za ptice. Svatko od njih, izradio je svoju kuću za ptičice i obojao je te smo nakon toga istražili okoliš Citadele pomoću karte za potragom za predmetima.

Radionicu izrade kućica za ptice vodio je Dragan Francuz iz Centra tehničke kulture Valpovo-Belišće, a za sutra nam slijedi radionica Recikliranja na zabavan način.

Projekt Održivi odgoj za održivi razvoj financira Ministarstvo znanosti i obrazovanja.

 

Skip to content