Close

Razvijanje socijalnog poduzetništva

U sklopu Vinkovačkih jeseni održana je i etno modna revija u organizaciji Blanke Žakula iz udruge „Gatalinka“.  Na ovoj je reviji, nakon pauze od dvije godine, sudjelovala i Mira Anić koja se ovaj put predstavila s deset modela iz kolekcije ljeto – jesen.

Inače, ove godine Mira Anić nije sudjelovala u natjecateljskom dijelu manifestacije već je pozvana da svoje modele predstavi u sklopu otvorenja Vinkovačkih jeseni kada se prezentiraju radovi prvonagrađenih i pozvani gosti. Modeli predstavljeni na ovoj reviji nastali su u krojačkoj radionici “Zvona” u sklopu zadruge “Miva-art” koja se bavi socijalnim poduzetništvom.

Zadruga “Miva-art” trenutno zapošljava jednu krojačicu koja je uz dizajn Mire Anić zaslužna za uspješnost prikazanih modela. Unikatne aplikacije za odjeću od prirodnih su materijala izradili korisnici zaštitne radionice udruge, osobe s poteškoćama.

Skip to content