Close

Radionica održivog razvoja u Dječjem vrtiću Maza Valpovo

Inkluzivna kuća Zvono sudjelovala je na Danima otvorenih vrata Dječjeg vrtića Maza Valpovo radionicom Stanište za stanovnike (Citadele), 2. dio. Radionica je provedena u sklopu projekta Održivi odgoj za održivi razvoj, kao drugi dio radionice, čiji se prvi dio odradio na Citadeli. Djeca su najprije učila i razgovarala o važnosti očuvanja prirode, brizi za okoliš, biljke i životinje te važnosti očuvanja svih živih bića. Nacrtala su biljke i životinje koje stanuju u njihovom parku te izradila hotel za kukce, postavila hranilice za ptice i hotele za kukce u okolišu vrtića.

Na ovoj radionici sudjelovala je odgojna skupina Mravići. Ovo je bila posljednja u nizu radionica održivog razvoja.

Projekt Održivi odgoj za održivi razvoj započeo je 8. studenog 2021. godine i traje do 31. kolovoza 2022. godine. Projekt financira Ministarstvo znanosti i obrazovanja Republike Hrvatske, a partneri projekta su Grad Belišće, Grad Valpovo, Dječji vrtić Maslačak Belišće, Dječji vrtić Maza Valpovo, OŠ Ladimirevci i OŠ Ivana Kukuljevića Belišće.

 

 

Skip to content