Poziv na sudjelovanje u manifestaciji „Hrvatska volontira“ 2016.

Poštovani organizatori volontiranja,
Hrvatska mreža volonterskih centara organizira manifestaciju „Hrvatska volontira“ kojom nastoji potaknuti što veći broj građana i organizacija iz cijele Hrvatske na volontiranje u različitim društveno korisnim aktivnostima i time promovirati vrijednost volontiranja kao građansku vrlinu i naviku srca!
„Hrvatska volontira“ ove će se godine održati od 16. do 21. svibnja 2016. kako bismo istaknuli potencijal za društveni razvoj koji se oslobađa volontiranjem kada se povežu ljudi i organizacije iz civilnog, javnog i poslovnog sektora. Uključit će veliki broj pojedinaca, organizacija civilnog društva, institucija i tvrtki koje će kroz različite javne akcije u svojim zajednicama promovirati volontiranje.
Ovogodišnjom manifestacijom želimo povezati djelatnike poslovnog sektora s neprofitnim organizacijama iz civilnog i javnog sektora te podsjetiti koliko je važno da se u izgradnju povezane i humane zajednice uključe svi pripadnici društva. Volontiranje poslovnog sektora prilika je da se proširi prostor povezivanja i otkloni distanca koja nastaje radi različitosti poslovnog, civilnog i javnog sektora – u ”jezicima” kojima govorimo, načinima na koje radimo, vrijednostima koje smatramo najbitnijima.
Pozivamo vas da i ove godine organizirate volonterske aktivnosti u koje možete uključiti što veći broj građana, a koje ćete „krojiti po mjeri“ zajednica u kojima djelujete.
Aktivnosti koje planirate provesti ove godine prijavljujete isključivo putem online baze volonterskih aktivnosti, a možete prijaviti i vaše redovne aktivnosti koje ćete provoditi u tjednu manifestacije (upute za korištenje baze nalaze se u privitku).
Planirane volonterske aktivnosti možete prijaviti na: http://www.hrvatska.volontira.vcz.hr najkasnije do 9. svibnja.

Prepoznaj svoju snagu. Pokreni svoju zajednicu. Uključi svoju tvrtku. Zavolontiraj se ! i pridruži nam se u ovogodišnjoj manifestaciji „Hrvatska volontira“!