PANONA FEST 2016. - poziv volonterima!

Udruga za kreativni razvoj Slap s partnerima i ove godine organizira PANONA FEST i poziva vas da se uključite u aktivno otkrivanje eko turističkih potencijala Slavonije i Baranje. Ove godine Panona fest odžat će se 23. i 24. rujna, a za sudionike se pripremaju brojne aktivnosti:

1. Regionalni forum ruralnog razvoja – Održivom ekonomijom do održivog društva
Tematska rasprava koja povezuje razvojne platforme, dva ruralna parlamenta, ključne dionike svih sektora i kao rezultat nastoji iznjedriti konkretne razvojne modele i partnerstva.
Lokacija 1: Hotel Lug
Vrijeme: Petak, 23. rujna 2016., 10-17 sati
Lokacija 2: ZKC Milutin Milanković, Dalj
Vrijeme: Petak., 23. rujna2016., 16-18 sati

2. Panona reli
Aktivni bijeg iz grada u prirodu: tri skupine sudionika prolaze rutu Osijek-Aljmaš-Dalj-Erdut trima prijevoznim sredstvima. Prva skupina kreće biciklima, izvan utabanih staza, rekreativnim i ugodnim tempom prilagođenom sudionicima svih uzrasta. Drugu skupinu autobus prevozi u Aljmaš, na start Podunavskog puta mira, pješačke staze koju su obilježili članovi HPD Zanatlija, odakle pješice kreću kroz surduke, polja i skrivene kutke uz Dunav, prema Erdutu. I naposljetku, treća skupina se ukrcava u kanue na osječkoj Kopiki i vesla do Aljmaša, tamo izlaze na suho i do Erduta nastavljaju na biciklima.

Dolazak svih skupina u Erdut planiran je za 18 sati, gdje je pripremljen popratni kulturni Panona arts and crafts program , iz kojeg izdvajamo glazbeni nastup No jazz tria, mini landart koloniju udruge Slama, plesnu predstavu, kreativne radionice.

Kao i svale godine u organizaciji će biti potrebna pomoć volontera, posebno u pripremi zanimljivih tradicionalnih jela i pića za sve sudionike relija.

Svi zainteresirani volonteri mogu se javiti u Lokalni volonterski centar Zvono i saznati dodatne informacije o volonterskom angažmanu na Panoni! 🙂

Veselimo se!