Close

Inkluzivne volonterske akcije

Lokalni volonterski centar Zvono kroz projekt “Zrno 2” proveo je edukaciju na temu “Inkluzivno volontiranje”.

Nakon provedene edukacije, mlade osobe s invaliditetom uključene su u inkluzivne volonterske akcije. Kroz inkluzivno volontiranje mlade osobe s invaliditetom, članovi udruge “Zvono” nisu više samo korisnici volonterskih usluga nego daju svoj doprinos lokalnoj zajednici. Tako su članovi udruge “Zvono” tijekom volonterskih akcija sudjelovali u akciji Volim Belišće, ali čisto i tako dali doprinos svom gradu. Sudjelovali su u manifestaciji Hrvatska volontira pomažući na 7. Festvalu alternativnih oblika rehabilitacije Zvoni zvono, a svoj doprinos daju i volontiranjem u domovima za starije i nemoćne. Svojim vremenom i trudom mlade osobe s invaliditetom pokazuju društvu svoje potencijale i aktivno se uključuju u svakodnevni život zajednice.

Skip to content