Aktivnosti volonterskih klubova

U petak, 17. travnja 2015. godine Volonterski klub učenika Osnovne škole Matije Petra Katančića i Volonterski klub učenika Osnovne škole Ivana Kukuljevića Belišće sudjelovali su volonterskoj akciji čišćenja školskog dvorišta te prostora oko škole, a sve u sklopu akcija „Zelena čistka“ i „Volim Belišće, ali čisto“.

Učenici su se uključili u akciju kako bi shvatili da je potrebno brinuti o zaštiti i očuvanju okoliša, te kako bi prostor oko škole bio ljepši i ugodniji za boravak. U akciju čišćenja priključili su se i volonteri Udruge Zvono koji su sve evidentirali i fotografirali.

Sljedećeg petka, 24. travnja 2015. godine u 11,30 sati Volonterski klub učenika Osnovne škole Marije Petra Katančića ponovno će organizirati još jednu akciju čišćenja okoliša na prostoru uz Karašicu i na površinama školske zadruge.